anasayfa  :  online randevu   
NÖRAL TERAPİ 21. ASRIN ÖNEMLİ TEDAVİ YÖNTEMİDİR   

 

                                       NÖRAL TERAPİ  
    Nöral Terapi 20 yıldır Almanya, İngiltere, Fransa'da uygulanan bir tedavi şeklidir. Hücrede normalde Na ve K giriş çıkışları arasında bir denge vardır. Ve hücre normalde 16-40 volt arası potansiyele sahiptir. Dışarıdan alınan toksinler, kronik rahatsızlıklar, ameliyat ve yaralanma sekelleri, yanlış beslenme gibi durumlar bağ dokusunda toksinlerin birikmesine yol açar.     İritasyonlar hücreyi sürekli depolarize halde tutar, denge bozulur. Hücre bilgi akışına katılamaz.

       Sürekli bozuk impulslar gönderip bozucu alan oluştururlar. Hücre dengesi bozulur. Normalde içeride K dışarıda Na fazlalığı varken tam tersi olur. İçeri fazla miktarda Na girmeye başlar. Ve hücre depolarize olmaya başlar. Hücre esnekliği ve yetenekleri kaybolur. Nöral terapi kaybolan hücre özelliklerini yerine tekrar getirir. Sinirsel, hormonal, hücresel, psişik olarak çok olumlu etkisi vardır.  Nöral Terapi asıl etkisini Vejetatif Sinir Sistemi üzerinden yapar. 

              Otonom sinir sistemi(vejetatif s.s) :
 • Solunum,
 • Dolaşım,
 • Vücud ısısı,
 • Sindirimi etkiler.     

Vejetatif S.S.'nin görevleri: Temel madde sabitliğinin korunması Organ fonksiyonlarının kordinasyonudur. Burada sürekli bilgi toplanır ve işlenir.

      Exojen(dışarıdaki) ve endojen(vücud içindeki) durumlar bağ dokusunda yüklenme yapar. Hücre içi ve hücre dışı bozukluğa yol açar. Bağ dokusunda katılaşma olur. Regülasyon (düzen-denge) bozulur. Hastanın temel maddesinde bağ dokusuna binen büyük yük olur. Kronik hastalık ve dışarıdan yiyecekler v.b ile alınan toksinlerin etkisi ve stres de devreye girdiğinde bağışıklık sistemi de zayıflar. Kronik uyarı uzun sürer ise, böbrek üstü bezi kortizon üretemez. Bağ dokusu esnekliği kaybolur. Serbest radikaller çıkar. Bu durumda hastanın değişik organlarındaki şikayetleri daha da artırır. (baş ağrısı, alerji, bel -omuz- diz ağrıları v.b)       Nöral Terapi tamamlayıcı tıp bünyesinde faaliyet gösterir.Tamamlayıcı Tıbbın bütüncül bakış açısı vardır. İnsanı bir bütün olarak görür. Beden, fizik ruh ve kalbe birlikte bakar. Onun için tamamlayıcı tıptan istifade etmeyi bir yaşam biçimi olarak görmek gerekir.       Nöral Terapi yanında sebze ve meyvelerle beslenmeyi önemseme, tam organik yeşil çay, ada çayı, ıhlamurdan günde 3 bardak içme, 3 beyazı olabildiğince az kullanma(tuz, şeker, un). Şeker ve unun hakiki siyahlarını kullanma, tedavi edici taşları evde ve üzerimizde bulundurma, renkle tedaviye önem verme, egzersize önem verme, müzik ile tedaviye önem verme, akupunktur, nefes terapisi, içsel arınma, dua terapi, biorezonans yöntemlerinden istifade etme gibi tamamlayıcı tıp yöntemlerinden faydalanmak çok önemlidir.      Tamamlayıcı Tıpı Modern Tıpın bir tamamlayıcısı olarak görmek gerekir.      Modern tıpın hastanın psişik dorumu ile ilişkilendirdiği durum olduğunda veya modern tıpa direnç gösteren durumlarda temel madde bozukluğu(vejetatif sinir sistemi ve bağ dokusu bozukluğu) olması ihtimali çok yüksektir. Böyle durumlarda Nöral Terapi uzmanına görünmek çok faydalı olacaktır.      Nöral Terapi doku perfüzyonunu (kanlanmasını) ve doku oksijenini artırır.      Vücudun yapısal, psişik, biyokimyasal ve enerji boyutu vardır. Nöral Terapi tüm bu sistemlerde dengeyi kurar. Akupunktur noktalarına yapılan Nöral Terapi çakralardaki(vücut enerji merkezleri) bozuklukları düzeltir. İnsanın aurasını (bireysel enerji alanını) güçlendirir. Kişiye tazelik, dirilik, enerji verir. Hayat kalitesini yükseltir. Zorluklarla baş etme yeteneğini yükseltir. İletişim gücünü artırır. Yıllardır çözülemeyen bozukluklar V.S.S.'nin Nöral Terapi ile regülasyonu ile çözülebilir. 
     Toksinlerden vücudu temizleme;   
   Detoksifiye edici organlar (böbrekler, akcigerler, karaciger, deri) asri yük altinda kaldiklarında temel sistem içinde toksik atıklar birikir. Nöral terapi sayesinde bedende biriken tüm toksinleri hızlı bir şekilde uzaklaştırmak mümkündür. Nöral terapinin uygulanmadığı bir detoks progamı düşünülemez.

Nöral Terapi - Uygulama Şekli

Nöral terapi uygulama şekli üç türde olmaktadır.
 • Yüzeysel /lokal enjeksiyon
 • Segmental ve derin Enjeksiyon
 • Bozucu alan tedavisi      

      İnjeksiyon için lokal anestezikler kullanılır. Lokal anesteziklerin vücutta  regülasyon  ve detoks yapma yeteneği vardır. Bunu hücre  düzeyinde gerçekleştirir. Uygulandığı  bölgede kan  akımını arttırır, oksijen geçişini arttırır, hücre zarının  elektriksel potansiyelini düzeltir, antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuar  özellikleri  vardır.

      Uygulandığı  bölgeden  başlayan  bu  uyarı vücudu ağ gibi saran otonom   sinir sistemi aracılığıyla çok uzaktaki bir refleks  alanda da aynı iyileşmeyi başlatır hem de birkaç saniye içinde. Uyguladığımız anestezik maddenin vücutta kalma süresi 20 dakikadır, ve bir  ilaç damar içine  uygulansa   bile  etkisinin görülme süresi dakikalar  sürer.  Öyleyse bu etki   ilacın etkisi olamaz birkaç saniye da  başlayan ve   kalıcı  bir iyileşmeye neden  olan  otonom sinir sisteminin   regüle  olması  ve  organların sağlıklı bir şekilde  çalışmaya  başlamasıdır.

     Segmental( hastalıklı bölgeye yapılan tedavi) terapi ve skar enjeksiyonu, etkili olup nöral terapinin bel kemiğidir. Segmental terapi spesifik, medikal ilaçlarin ve antidotlarin bu segmentteki tüm yapılara dağılımını sağlar. Segmentteki bozukluğu giderir.     

      Tüm skarlar problemdir. Herhangi bir hastadaki skara enaz bir kez enjeksiyon yapılmalıdır.     

      Yüzeyel enjeksiyon yöntemi özel akupunktur noktalarına yapılır. Bir çok hastalıkta etkili olur.

Nöral Terapi'nin başarı ile uygulandığı rahatsızlıkların başlıcaları şunlardır;

 1. Ağrı tedavisi
 2. Anti Aging
 3. Migren
 4. Boyun,
 5. Sırt ve bel ağrıları
 6. Baş ağrısı
 7. Nevralji,
 8. Yüz felci ve diğer felçlerde
 9. Kronik tonsillit
 10. Sinüzit
 11. Alerji
 12. Organik fonksiyon bozukluklarında
 13. Tiroid rahatsızlıkları
 14. Kronik kabızlık
 15. Çesitli sinir sıkışmalarına bağlı ortaya çıkan ağrılar ve kas güçsüzlüklerinde
 16. Eklem ve ekstremite şişlikleri tedavisinde 
 17. Sportif yaralanmaların tedavisinde

  

 anasayfa  kurumsal   referanslar   hizmetlerimiz   online randevu  iletişim
 Web Tasarımı & Yazılımı : Klikya